PROW 2014-2020 - logo UE PROW 2014-2020 - logo LGD PROW 2014-2020 - logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” (RLKS-rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cel operacji: wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR na lata 2014-2020.

EKO warsztaty w Krainie Dinozaurów

  Na EKO -Przystanku w Spóroku   w słonecznych promieniach, na świeżym powietrzu w sobotę tj. 11.06.2022r. odbył się warsztaty dotyczycące segregacji i ograniczania ilości odpadów z plastiku. Uczestnikami były dzieci i młodzież z gminy Kolonowskie  a prowadzącą pani Małgorzata Więckowicz-Żyła (przyrodnik i psycholog) . Została przedstawiona  historia pewnego Potwora Plastikowca „żyjącego” na naszej planecie. Uczestnicy zajęć szukali pomysłów jak powstrzymać tego stale rosnącego potwora. Tworzyli postacie Superbohaterów, którzy mogliby go poskromić, wykorzystując do tego informacje o historii powstania plastiku: od szczątków roślin po rektyfikację ropy, jego właściwości, jego umiejętności wędrówki przez ekosystemy, rodzaje plastiku. Dzieci i młodzież  wykorzystały swoje umiejętności w zabawie, dowiedziały się jak robić zakupy, aby zmniejszyć ilość odpadów na świecie.

Na zakończenie został przygotowany poczęstunek z produktów lokalnych przez członkinie Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Spórok.

 Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni.

Warsztaty organizowane we współpracy z departamentem Opolski PROWUrząd Marszałkowski Województwa Opolskiegofinansowanie były ze środków Krajowa Sieć Obszarów Wiejskichw ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Schemat II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-202O

Było nam bardzo miło gościć p. Dyrektor Departamentu ROW  Joannę  Harus  oraz p. Piotra Kobielę.

Autor: Administrator
Utworzono: 13-06-2022

Partnerzy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi