PROW 2014-2020 - logo UE PROW 2014-2020 - logo LGD PROW 2014-2020 - logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” (RLKS-rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cel operacji: wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR na lata 2014-2020.

Przyjazd zagranicznych gości

W dniu 06.08.2019 r. gościliśmy na terenie LGD ,,Kraina Dinozaurów’’ 38-osobową grupę z terenu Forchheim (Niemcy),  składającą się z członków LGD (Leader-Aktionsgruppe  "Kulturerlebnis Fränkische Schweiz" e.V. ) i lokalnych polityków (starostowie i burmistrzowie).

 

Celem podróży niemieckiej grupy była wymiana poglądów i doświadczeń w realizacji LEADERa.

 

Jest nam niezmiernie miło, że nasza LGD znalazła się jako jeden z punktów na trasie podróży, która przebiegała z Wrocławia  przez Kraków  na Słowację . 

Program pobytu na terenie LGD „Kraina Dinozaurów” :

- obiad regionalny – śląski  ( rosół , kluski, rolada , niebieska kapusta , kompot ),

- zwiedzanie muzeum paleontologicznego i izby regionalnej w Krasiejowie,

- wizyta w siedzibie LGD – Centrum Informacji Turystycznej  - prezentacja LGD ,,Kraina Dinozaurów’’ - kawa z kołaczem śląskim (produkt lokalny),

- prezentacja bogatych  tradycji hutniczych  oraz wejście na najstarszy w Europie żelazny most wiszący,  wybudowany w 1827 roku -– spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi i Bractwa Strzelców Hutniczych „Małapanew”.

Wierzymy, że mimo bardzo ograniczonego czasu, zainspirowaliśmy uczestników podróży  atrakcjami z naszego terenu. Każdy uczestnik otrzymał mapę z obszary LGD ( w j. niemieckim) oraz herbatkę z Krainy Dinozaurów’’ . Mamy nadzieję, że wizyta przyczyni się do podjęcia współpracy z grupą lokalną "Kulturerlebnis Fränkische Schweiz" e.V

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przyjęcia grupy studyjnej , za przygotowanie poszczególnych spotkań, za życzliwość i poświęcony czas.

Autor: Administrator
Utworzono: 08-08-2019

Partnerzy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi